Elsőre legyen valami aktuális:

Van már KGFB csekked? Ha még nem kaptál volna, ne aggódj: 60 nap a türelmi idő! Amennyiben erről rendőrbácsi nem akarna tudni, ne hagyd magad! Amikor átkötöttél (mer' ugye átkötöttél), biztosítási ajánlatot kaptál, no azt mutogasd erősen és hangoztasd, hogy egy csomó minden megváltozott, illene tudnia róla. A 30 is 60 lett.

Azért február közepén már kezdj aggódni, ha addig sem kaptál csekket (esetleg kötvényt sem). Már lehetőleg ne telefonálgass, ne írj mailt, irány az illetékes biztosító legközelebbi fiókja. Ha a pénztár nyitva, be is fizetheted. Ráadásul kiderülhetnek olyan dolgok, amelyek már kiderülhettek volna, ha megkaptad volna/megnézted volna a kötvényed. Hogy annyi-e, az annyi. Most reklamálhatsz, ha mégse. Valami kedvezményről utólag sem küldtél igazolást, nem is akkor születtél, nem ott lax, nem olyan autód van, a B10-ed meg csak B8, mert arról az aprócska koccanásról elfeledkeztél, amikor a netes kötésnél nyomkodtad a gombokat össze-vissza.

Szóva lehetsz nyugodt, de az utolsó pillanatban (ha kötvényed sincs, telefonon bizonyosodj meg arról, hogy tényleg van biztosításod, mennyi az időszaki díja és hová utalhatod) legalább utalj. Tedd el az utalást igazoló izét és reménykedj, hogy a rendőr legalább hallott arról, hogy létezik internetbank, ha azt használtad.

 

Szerző: sporting1.6  2010.01.31. 08:33 Szólj hozzá!

Címkék: biztosítás biztosító kgfb gfb kötelező csekk

A bejegyzés trackback címe:

https://biztositos.blog.hu/api/trackback/id/tr271716283

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása